Dziś przeżywamy 3. Niedzielę zwykłą.

W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W środę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora kościoła.

Porządek i czystość naszej świątyni polecamy trosce mieszkańców ul. Doły.

W przyszłą niedzielę zapraszam na dodatkową Mszę świętą o godz. 11.30  z błogosławieństwem rodzin i domów mieszkańców ul. Lekarskiej, Kolejowej lewej i prawej strony.

Dziś przeżywamy 2. Niedzielę zwykłą.

W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego, opata.

W środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara.

W piątek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

W sobotę 22. stycznia po wieczornej Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Rity.

W przyszłą niedzielę zapraszam na dodatkową Mszę św. o godz. 11.30 z błogosławieństwem rodzin i domów mieszkańców ul. Krakowskiej lewej i prawej strony.

Porządek i czystość naszej świątyni polecamy trosce mieszkańców ul. Stolarskiej.

Dziś przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego.

W przyszłą niedzielę na dodatkową Mszę świętą z błogosławieństwem rodzin i domów zapraszam mieszkańców ul. Słonecznej, Stolarskiej i Długiej.

Okres zwykły zaczyna się w poniedziałek, który następuje po 6. stycznia i trwa do wtorku przed Wielkim Postem.

W przyszłą niedzielę 3. niedziela miesiąca składka przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.

W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego.

W niedzielę święto Chrztu Pańskiego.

W piątek pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 6.30 do 7.00,  a wieczorem od 16.30 do 17.00.

Chorych odwiedzę w lutym.

Zapraszam na dodatkową Mszę świętą z błogosławieństwem domów i rodzin 6 stycznia ( Trzech Króli) mieszkańców Doły i Kamera  na godz. 11.30 a w niedzielę 9 stycznia mieszkańców Nowej Wsi i Zagrody.

Dziś przeżywamy oktawę Narodzenia Pańskiego święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.

W poniedziałek święto św. Jana apostoła i ewangelisty.

We wtorek święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W środę piąty dzień oktawy Narodzenia Pańskiego.

W czwartek szósty dzień oktawy Narodzenia Pańskiego.

W piątek siódmy dzień oktawy Narodzenia Pańskiego.

W sobotę Oktawa Narodzenia Pańskiego Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Porządek i czystość naszej świątyni polecamy trosce mieszkańców ul. Kolejowa - prawa strona.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej "po domach". W przyszłą niedzielę na dodatkową Mszę Świętą z błogosławieństwem Rodzin i Domów na Nowy Rok zapraszam na godz. 11.30 mieszkańców Kępy Zarzecze.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca, po porannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

DYSPENSA

Ponieważ ostatni dzień roku 2021, siódmy dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego 31 grudnia, przypadający w piątek, będzie tradycyjnie obchodzony w sposób radosny, przy wspólnym posiłku i zabawie, zgodnie z przepisem kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam na ten dzień w Archidiecezji Krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.

Z zachowaniem pozostałych przepisów prawa.

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Marek Jędraszewski