Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Po Mszy św. o godz. 10.00 uczcimy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w procesji do czterech ołtarzy. Zapraszam wszystkich parafian do wzięcia udziału: Poczty Sztandarowe, Koło Gospodyń Wiejskich, Strażaków, Schole, Dzieci rocznicowe i Pierwszokomunijne w strojach, Dzieci sypiące kwiaty. Niech to będzie wyraz naszej wiary i oddania Panu Jezusowi. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej, można uzyskać odpust zupełny. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne.

W piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Porządek i czystość naszej świątyni polecamy trosce mieszkańców ul. Długiej.

Chciałbym Was poinformować, że w piątek po wieczornej Mszy Świętej zgłosił się do mnie Pan Organista i poinformował mnie, że z dniem 30.06.2022 r. sam dobrowolnie składa rezygnację z funkcji organisty w naszej parafii. Za dotychczasową pracę składam serdeczne podziękowania Panu Organiście. Jednocześnie trwają już rozmowy z potencjalnymi kandydatami, którzy są zainteresowani objęciem stanowiska organisty w naszej parafii.