Przeżywamy trzecią niedzielę zwykłą.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

- dziś – wspominamy świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa,

- w poniedziałek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa,

- we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła,

- w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera,

- w sobotę – pierwsza sobota miesiąca, po mszy św. zmianka tajemnic różańcowych. Po zmiance spotkanie z zelatorkami i zelatorem Róż różańcowych,

- w przyszłą niedzielę – Święto Ofiarowania Pańskiego czyli M.B. Gromnicznej. W tym dniu będziemy przeżywać Dzień Życia Konsekrowanego.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w Waszych domach. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, gościnność i złożone ofiary, które zgodnie z wytycznymi Kurii w pewnym procencie zostaną przeznaczone na wsparcie: misji, domu księży emerytów, kurii i seminarium.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ofiarę inwestycyjną 3081 zł. Ze złożonych ofiar pokryliśmy pokrycie tapicerskie kolejnej partii ławek, jak również zapłaciliśmy płatności za energię elektryczną.

Ks. Adam Kaczor, kapelan domu Caritas, w Rabie Wyżnej, w którym leczą się niepełnosprawni zwraca się do Was przez moje pośrednictwo z prośbą o odliczenie na poczet tego ośrodka 1% podatku od rozliczeń majątkowych. Szczegóły na ulotkach, które leżą na stoliku obok skarbonki.

W przyszła niedzielę o godzinie 14.00 rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie w Spytkowicach.

W najbliższym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ul. Stolarskiej.