Dziś przeżywamy 34. Niedzielę zwykłą, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

We wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Po rannej Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Rity.

W czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

Porządek i czystość naszej świątyni polecamy trosce mieszkańców ul. Nowa Wieś. 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny pierwszą Niedzielą Adwentu.

Roraty w niedzielę o godz. 8.00, a w dni powszednie o godz. 18.00.

W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.