Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła “Hosanna”, a za chwilę wołał: “Na krzyż z nim!”. Błogosławieństwo Palm na każdej Mszy św.

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębienia się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego okresu.

W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia przez Chrystusa Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie “Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej Ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn, “Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Liturgia tej Mszy św. w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00.

W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść 3 posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Początek Wielkopiątkowej liturgii o godz. 18.00.

Adoracja w Wielki Czwartek do godz. 22.00, a Wielki Piątek do godz. 24.00.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. 

Pokarmy na stół wielkanocny będziemy błogosławić  o godz. 10.00, 11.00, 12.00.

W sobotni wieczór o godz. 18.00 rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmia zmartwychwstanie Chrystusa.

Porządek i czystość naszej świątyni polecamy trosce mieszkańców ul. Doły.

Wyjazd do chorych we wtorek o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii.

Składka z poniedziałku Wielkanocnego przeznaczona na UPJPII.