Przeżywamy drugi dzień Świąt Wielkanocnych, poniedziałek w oktawie Wielkanocy.

 

Dzisiejszą składką wspomagamy Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

W kalendarzu liturgicznym; przez cały tydzień będziemy trwali w oktawie Świąt Wielkanocnych.

 

Pragnę bardzo serdecznie podziękować Tym wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia uroczystej oprawy liturgicznej Trzech Dni Świętych, jak również mszy rezurekcyjnej, a więc Orkiestrze, Strażakom, Paniom ze scholi, Paniom niosącym świece, Pocztom Sztandarowym, niosącym feretrony,sprzątającym i dekorującym kościół, przygotowującym ciemnicę i grób : Panu Jakubowi, Pani Krystynie, Paniom: Małgorzacie Wawro i Esterze Tkaczyk, Pani Ewelinie za fotograficzną dokumentacje naszych uroczystości, młodzieży przygotowującej liturgię, Panom: Kościelnemu i Organiście, lektorom i ministrantom, oraz Wam za wspólną modlitwę. Bóg Wam zapłać!

Jak by się chciało, aby w każdą niedzielę tak wielu uczestniczyło nas w Eucharystii, co na Wielkanoc.

 

 

Pani Krystyna wraz z Panem Jakubem za pozostałe z ofiar na sprzątanie kościoła oraz na kwiaty fundusze zakupili figury: Pana Jezusa w grobie oraz Jezusa Zmartwychwstałego, jak również ozdobne nakładki na ambonę. Dzięki im za to.

 

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca, do chorych wyjedziemy o godzinie 9.00, spowiedź wieczorem od godziny 16.30.

 

W pierwszą sobotę miesiąca zmianka tajemnic Różańcowych po porannej Eucharystii.

 

W przyszłą niedzielę wraz z całym Kościołem będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego, zwaną też Niedzielą Białą, po mszach świętych odmówimy Koronkę i Litanię do Miłosierdzia Bożego.

 

Gdy chodzi o nasze plany inwestycyjne; chcielibyśmy dzięki Waszej ofiarności:

- usunąć przeciek na ścianie północnej nad konfesjonałem,

- poszerzyć i zmodernizować dotychczasowy wjazd na plebanię, zrobić niewielki parking na kilka samochodów na zapleczu kościoła, naprzeciwko wejścia do zakrystii,

- wymalować w porze letniej fragment korodującej blachy na dachu kościoła,

- w ramach planu ocieplenia kościoła - jedno z okien zewnętrznych wymienić na nowe z szybami zespolonymi.

Prace te wykonają nasi Parafianie, o przebiegu będę Was na bieżąco informował.

 

Bóg zapłać za sprzątanie świątyni, w tym tygodniu prosimy mieszkańców: ulicy Lekarskiej.

 

W przyszłą niedzielę po sumie odbędzie się w kościele spotkanie z przedstawicielami Krucjaty wyzwolenia Człowieka. Tematem będą uzależnienia. Zapraszam na nie wszystkich. Dla uczniów z gimnazjum jest to spotkanie obowiązkowe w ramach przygotowania do Bierzmowania. Proszę zabrać ze sobą indeksy.

 

W sobotę po wieczornej mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św.

 

 

Ks. Proboszcz Bogusław Szewczyk