Przeżywamy czwartą niedzielę wielkiego postu, dzisiaj ofiarą składaną do puszek wspieramy najbardziej potrzebujących naszych parafian.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

- w piątek – wypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź wieczorem od godziny 16.00. w tym dniu nie pojedziemy do chorych. Wizytę u chorych Planujemy w czasie renowacji misji św.

- w sobotę – pierwsza sobota miesiąca, po rannej mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii renowacje misji świętych. Poprowadzą je znani z misji kapłani pracujący na Ukrainie. Składki, które będą zbierane w trakcie trwania renowacji misji będą w całości przekazane księżom misjonarzom. Plan misji można zabrać ze stolika przy skarbonce.

Nabożeństwa wielkopostne:

- droga krzyżowa: w piątki o godzinie 17.00, oraz w niedzielę po mszy świętej o godzinie 10.00,

- gorzkie żale – w niedzielę o godzinie 15.00.

W zakrystii do nabycia są baranki Caritas jako pomoc najbardziej potrzebującym.

Troskę o sprzątanie i wystrój naszej świątyni na najbliższy tydzień polecamy mieszkańcom Zarzecza.

W ramach Nowenny miesięcy przed kanonizacją bł. Jana Pawła II zostaliśmy zaproszeni przez ks. Kardynała, wraz z całym dekanatem na ostatnią nowennę. Będzie ona miała miejsce 22 kwietnia, a więc we wtorek tuż po świętach w Sanktuarium w Łagiewnikach. Spotkanie modlitewne rozpocznie się o godzinie 17.00 mszą św. pod przewodnictwem ks. Kardynała w kościele górnym. Po mszy św. wyruszy procesja światła z relikwiami bł. Jana Pawła II po Ogrodzie różańcowym. W tym czasie odmówimy modlitwę różańcową. Zamówiono autobus, który wyjedzie sprzed kościoła 22 kwietnia o godzinie 15.30. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii.