Przeżywamy piątą niedzielę wielkiego postu, dzisiaj rozpoczynamy renowacje misji świętych w naszej parafii.

Rekolekcje prowadzić będą na zmianę ks. Paweł Antolak i ks. Mieczysław Frytek. Obaj pracują na Ukrainie. Składka zbierana w czasie trwania misji zostanie w całości księżom misjonarzom.

Plan nauk rekolekcyjnych znajduje się w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz na stoliku obok skarbonki.

Od poniedziałku przechodzimy na letni czas sprawowania mszy świętych. Msze wieczorne w niedzielę o godzinie 17.00, w dni powszednie o godzinie 18.00.

W przyszłą niedzielę – niedziela palmowa. Po mszy św. o godzinie 10.00 konkurs palm przed kościołem.

Nabożeństwa wielkopostne:

- droga krzyżowa: w piątki o godzinie 18.00, oraz w niedzielę po mszy świętej o godzinie 10.00,

- gorzkie żale – dziś o godzinie 15.00, w przyszłą niedzielę o godzinie 16.00.

Troskę o sprzątanie i wystrój naszej świątyni na najbliższy tydzień polecamy mieszkańcom Zagrody.

W ramach Nowenny miesięcy przed kanonizacją bł. Jana Pawła II zostaliśmy zaproszeni przez ks. Kardynała, wraz z całym dekanatem na ostatnią nowennę. Będzie ona miała miejsce 22 kwietnia, a więc we wtorek tuż po świętach w Sanktuarium w Łagiewnikach. Spotkanie modlitewne rozpocznie się o godzinie 17.00 mszą św. pod przewodnictwem ks. Kardynała w kościele górnym. Po mszy św. wyruszy procesja światła z relikwiami bł. Jana Pawła II po Ogrodzie różańcowym. W tym czasie odmówimy modlitwę różańcową. Zamówiono autobus, który wyjedzie sprzed kościoła 22 kwietnia o godzinie 15.30. Są jeszcze wolne miejsca.

Panie z Zespołu Charytatywnego zebrały w ubiegłym tygodniu ofiarę do puszek w Kwocie 1810 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”

W piątek po wieczornej mszy św. spotkanie egzaminacyjne z kandydatami do bierzmowania z klasy III gimnazjum.