Przeżywamy drugi dzień świąt; poniedziałek w oktawie Wielkanocy, dzisiejszą składką wspieramy Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

-przez cały tydzień trwać będziemy w oktawie Świąt Wielkanocnych. Z racji oktawy Uroczystość Św. Wojciecha, która wypada w środę została przeniesiona na 28 kwietnia,

- w piątek – święto Św. Marka, Ewangelisty, z racji uroczystego charakteru oktawy w tym dniu nie obowiązuje post

- w sobotę – z racji wigilii przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego i Kanonizacją bł. Jan Pawła II po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy modlitewne czuwanie, które zakończymy o 21.37, w godzinie odejścia do Pana błogosławionego Papieża.

W przyszłą niedzielę z racji uroczystości kanonizacyjnych w Rzymie, które rozpoczną się o godzinie 10.00 przesunięciu ulegnie suma. Msza z godziny 10.00 zostanie odprawiona o godzinie 9.00. Rozkład sprawowania pozostałych liturgii eucharystycznych nie ulegnie zmianom. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia i Litanii do bł. Jana Pawła II.

Jutro o godzinie 15.30 spod naszej świątyni wyjedziemy na uroczyste nabożeństwo poprzedzające kanonizację Jana Pawła II do sanktuarium w Łagiewnikach.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować Tym wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia uroczystej oprawy liturgicznej Trzech Dni Świętych, jak również mszy rezurekcyjnej, a więc: Strażakom, Scholi, Orkiestrze, niosącym feretrony i świece na procesji, Pocztom Sztandarowym, Paniom: Krystynie i Danucie, Panu Jakubowi za przygotowanie ciemnicy, grobu i wystrój świątyni. Młodzieży przygotowującej liturgię, Panom: Organiście i Kościelnemu, Lektorom, Ministrantom oraz Wam za liczny udział w tych nabożeństwach.

Od jutra, jeśli będzie dopisywała aura rozpoczniemy pracę przy kościele związane z wymianą okien.

Troskę o sprzątanie i wystrój naszej świątyni na najbliższy tydzień polecamy mieszkańcom Zagrody.