Przeżywamy trzecią Niedzielę Wielkanocną.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W kalendarzu liturgicznym:

 

- dziś – wspomnienie św. Floriana, męczennika, Patrona strażaków i hutników,

- w poniedziałek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera,

- we wtorek – Święto świętych Apostołów: Filipa i Jakuba,

- w czwartek – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji,

Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godzinie 18.00, w niedzielę i święta o godzinie 16.30. Zachęcamy do licznego udziału w nich zwłaszcza młodzież i dzieci

Zakończyliśmy zaplanowane na ten rok prace związane z wymianą okien. Za wykonanie tych robót bez jakiegokolwiek zysku dziękuje Panu Marcinowi Żurkowi oraz Panu Andrzejowi Szymuli i Jego pracownikom. Koszt tych prac Wyniósł nieco ponad 20 tysięcy złotych, czekamy jeszcze na zamontowanie siłownika do sterowania uchylaniem jednej z kwater. Ponieważ udało się odłożyć nieco funduszy ze względu na Waszą ofiarność oraz oszczędności związane z płatnościami za ogrzewanie, zakupiliśmy w minionym tygodniu 80 metrów kwadratowych płyt granitowych, którymi wyłożymy salki pod kościołem. Podłoga w salkach od czasu powodzi prosi się o naprawę, tym bardziej że w salkach odbywają się próby naszej scholi oraz spotkania w ramach Ruchu Apostolstwa Młodych. Te prace planujemy rozpocząć już jutro. W Planie na lato mamy malowanie sygnaturki (na te roboty mamy już zakupione farby, sygnaturka przybierze kolor wieży kościelnej) oraz dokończenie malowania południowej strony dachu. Składki z najbliższych kilku trzecich niedziel miesiąca przeznaczymy na zakup farb na te roboty oraz na wykończenie salek.

Troskę o sprzątanie i wystrój naszej świątyni na najbliższy tydzień polecamy mieszkańcom Nowej Wsi.  

Ks. Proboszcz Bogusław Szewczyk