Przeżywamy szóstą Niedzielę Wielkanocną.

- w poniedziałek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera,

- w czwartek – wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy,

- w sobotę – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, jest to ostatni dzień Nabożeństw Majowych. O godzinie 18-tej uroczysta procesja, na którą zapraszamy wszystkich Parafian, a zwłaszcza: naszych Strażaków do niesienia baldachimu, Poczty sztandarowe, Panie ze Świecami, niosących feretrony, dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami i dzieci rocznicowe

- w przyszłą niedzielę – początek nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zostaje przeniesiona na siódmą niedzielę wielkanocną.

Nabożeństwa majowe, a od przyszłej niedzieli także czerwcowe w dni powszednie o godzinie 18.00, w niedzielę i święta o godzinie 16.30. Zachęcamy do licznego udziału w nich zwłaszcza młodzież i dzieci.

Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego będą zbierać ofiary do puszek na przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Trwają pracę wykończeniowe związane z salkami w podziemiach naszej świątyni; zostały położone płytki granitowe, salki zostały wymalowane, czekamy na wyschnięcie impregnatu zapuszczonego na granit, wymienione zostanie oświetlenie i wstawimy nowe regały. Panu Zbigniewowi Kutermakowi dziękuję po raz kolejny za darmową Pomoc związaną z malowaniem i konserwacją zakupionych regałów. Te prace podsumujemy po zakończeniu, w przyszłym tygodniu, wtedy będzie można zobaczyć efekt pracy i poświęcenia Parafian oraz Was Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej parafii i świątyni.

Spotkanie z uczniami szkoły podstawowej w ramach Ruchu Apostolstwa Młodych w sobotę o godzinie 16-tej w salce pod kościołem. Po spotkaniu i nabożeństwach wieczornych planujemy wyjazd rowerowy z racji Dnia Dziecka.

Troskę o sprzątanie i wystrój naszej świątyni na najbliższy tydzień polecamy mieszkańcom ul. Krakowskiej, lewa strona.