Przeżywamy siódmą Niedzielę Wielkanocną, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

- we wtorek – wspomnienie świętych męczenników: Karola Lwangi i Towarzyszy,

- w czwartek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

- w piątek – pierwszy piątek miesiąca; do chorych wyjedziemy od godziny 9.00, spowiedź wieczorem od godziny 16.30.

- w sobotę – wypada pierwsza sobota miesiąca, po rannej mszy św. zmianka tajemnic różańcowych,

- w przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, źródła Bożego Miłosierdzia dla nas żyjących i dla zmarłych naszych w dni powszednie o godzinie 18.00, w niedzielę i święta o godzinie 16.30. Zachęcamy do licznego udziału.

W minionym tygodniu zakupiliśmy 80 litrów farby wodnej na pokrycie zaplanowanej na ten rok południowej części dachu kościoła. Wydaliśmy na ten cel 2.900 złotych, pragnę z tej okazji podziękować Panu Dariuszowi Tomskiemu za starania o pozyskanie tych materiałów.

Troskę o sprzątanie i wystrój naszej świątyni na najbliższy tydzień polecamy mieszkańcom ul. Krakowskiej, lewa strona.

W dniu 23 czerwca w naszej parafii będzie miało miejsce bierzmowanie uczniów klasy trzeciej gimnazjum. Lista dopuszczonych już kandydatów, którzy zdali przewidzianą przez Episkopat Polski partie materiału wywieszona jest w gablotce przed kościołem.

Panom: Krzysztofowi Kochańskiemu oraz Józefowi Babińskiemu bardzo dziękujemy za to, że w majowe niedzielne poranki sygnalizowali graniem na instrumentach dętych czas rozpoczęcia porannej mszy świętej.

Wyrazy wdzięczności kieruję pod adresem uczestników wczorajszej procesji na zakończenie nabożeństw majowych, dziękuje szczególnie Strażakom, pocztom sztandarowym, Niosącym feretrony, Paniom ze świecami, dzieciom sypiącym Kwiatyi dzwoniącym dzwonkami, dzieciom, które w tym roku przeżywały rocznicę przyjęcia po raz pierwszy Komunii świętej.