Przeżywamy dwunastą niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek – na mszy św. o godzinie 18-tej 17-tu kandydatów z trzeciej klasy gimnazjum przyjmie z rąk Ks. Bp Jana Szkodonia sakrament Bierzmowania,

- we wtorek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

- w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny,

- w przyszłą niedzielę – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Na sumie o godzinie 10.00 nasi księża rodacy poświęcą pamiątkową tablicę ufundowaną przez grupę parafian.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie o godzinie 18.00, w niedzielę i święta o godzinie 16.30.

W czwartek zakończenie oktawy Uroczystości Bożego Ciała, po nabożeństwie poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławienie małych dzieci, procesje zakończymy w piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu procesji Bożego Ciała. Dziękuje Parafianom, którzy byli łaskawi wyrazić zgodę na ustawienie ołtarzy na terenie ich posesji, dziękuje grupom przygotowującym ołtarze, Strażakom, Scholi, niosącym sztandary i feretrony, Paniom ze świecami, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom z klasy trzeciej w strojach komunijnych, Panom: Kościelnemu i Organiście, lektorom oraz ministrantom i Wam drodzy Parafianie za publiczną manifestacje Waszej czci wobec Jezusa Eucharystycznego.

W piątek zakończenie roku szkolnego; o godzinie 8.00 w szkole – uczniowie gimnazjum, o godzinie 9.30 – msza święta, po mszy św. zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej.

Troskę o sprzątanie i wystrój naszej świątyni na najbliższy tydzień polecamy mieszkańcom ul. Długiej.

W minionym tygodniu zakończyliśmy prace związane z malowaniem południowej strony dachu kościoła oraz sygnaturki. Koszt tych prac łącznie z farbami i lakierami wyniósł prawie 8 tysięcy złotych. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pracę przy kościele kwotę 3456 zł. Za złożone ofiary serdecznie dziękuję. Wyrazy wdzięczności kieruje pod adresem Parafian, którzy z racji I ołtarza z procesji Bożego Ciała złożyli ofiarę na potrzeby kościoła w kwocie 1162 zł.

Intencje mszy świętych zamówione przez odpowiedzialnych za ołtarze na procesji Bożego Ciała:

- od I ołtarza – w intencji ojców naszej parafii: 22.10, godzina: 18.00,

- od II ołtarza – w intencji matek naszej parafii: 24.10, godzina: 18.00,

- od III ołtarza – w intencji panien i kawalerów naszej parafii: 27.10, godzina: 18.00, za stypendia złożone z racji tych intencji serdecznie dziękuję

Ks.Proboszcz Bogusław Szewczyk