Przeżywamy trzynastą niedzielę zwykłą – Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła.

- w poniedziałek – zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją,

- w czwartek – święto św. Tomasza, Apostoła,

- w piątek – święto, rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie, w tym dniu wypada pierwszy piątek miesiąca, do chorych wyjedziemy o godzinie 9.00, spowiedź po południu od godziny 16.30.

- w sobotę – pierwsza sobota miesiąca, po rannej mszy św. zmianka tajemnic różańcowych,

- w przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca.

Dzisiaj na mszy św. o godzinie 10.00 ks. Andrzej Scąber poświęci (-ł) tablicę Upamiętniającą osobę ks. Kanonika Józefa Gilka; twórcę tutejszej parafii i budowniczego świątyni. Tablica została ufundowana przez grupę parafian. Z pozostałych funduszy pokryta zostanie renowacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy za co składam serdeczne Bóg zapłać.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy brali udział w procesjach z racji oktawy Bożego Ciała. Dziękuje Strażakom, niosącym sztandary i feretrony, Paniom ze świecami, dzieciom sypiącym kwiaty, Panom: Kościelnemu i Organiście, lektorom oraz ministrantom.

Troskę o sprzątanie i wystrój naszej świątyni na najbliższy tydzień polecamy mieszkańcom ul. Długiej.

W przyszłą niedzielę Panie z Zespołu Charytatywnego będą zbierać ofiary do puszek na ukończenie budowy sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie.

Wyrazy wdzięczności kieruje pod adresem Parafian, którzy z racji IV ołtarza z procesji Bożego Ciała złożyli ofiarę na potrzeby kościoła w kwocie 200 zł. Intencja mszy świętej zamówiona przez odpowiedzialnych za IV ołtarz na procesji Bożego Ciała: za wszystkich należących do Róż Różańcowych z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej i za zmarłych z Róż zostanie odprawiona 29 października o godzinie 18.00