Przeżywamy siedemnastą niedziele zwykłą.

- we wtorek – wspomnienie św. Marty,

- w czwartek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

- w piątek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca; do naszych chorych wyjedziemy o godzinie 9.00, spowiedź od godziny 16.30 ze względu na sobotni odpust będzie spowiadało dwóch księży,

- w sobotę – nasz Parafialny Odpust, tylko w tym dniu można zyskać odpust pod warunkiem: przyjęcia Komunii świętej, odmówienia: „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”. Sumę odprawi i kazania wygłosi Ks. Artur Węgiel, który pracuje w Sądzie Metropolitalnym naszej Krakowskiej Kurii.

- w przyszłą niedzielę niedziele – nasze zewnętrzne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Anielskiej, kazania w tym dniu wygłosi i uroczystej sumie będzie przewodnicz Ks. Proboszcz Stanisław Czajka, Kanonik Kapituły św. Floriana.

Zgodnie z zapowiedzią jeszcze przed odpustem parafialnym za zaoszczędzone fundusze rozpoczęliśmy małą przebudowę i malowanie dolnej zakrystii, za wykonywanie tych prac wyrazy wdzięczności kieruję pod adresem Panów: Kościelnego i Konsa.

Nasze dożynki parafialne będą miały miejsce 24 sierpnia, będzie im przewodniczył nasz zacny Rodak; Ojciec Tomasz Tomski. W związku z ta uroczystością zwracam się z wielką prośbą do mieszkańców Nowej Wsi i Zagrody o przygotowanie tego parafialnego święta plonów.

Troskę o sprzątanie i wystrój naszej świątyni na najbliższy tydzień polecamy mieszkańcom ul. Kolejowej, lewa strona.

Ksiądz Proboszcz Bogusław Szewczyk