Przeżywamy zewnętrzne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Anielskiej.

Naszej uroczystości parafialnej przewodniczy i Słowo Boże głosi Ks. Kan. Kapituły św.Floriana Stanisław Czajka, mój poprzedni proboszcz z Krakowa.

- w poniedziałek - wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, prezbitera,

- w środę - święto Przemienienia Pańskiego,

- w czwartek - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

- w piątek św. Dominika, prezbitera,

- w sobotę - św. Teresy Benedykty od krzyża, dziewicy i męczennicy,

- w przyszłą niedzielę - wspomnienie św. Wawrzyńca.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Ojca Rudolfa Warzechy z Ojcem Praśkiewiczem, Karmelitą, który wygłosi okolicznościowe kazanie zapoznając nas z życiorysem Tego zacnego kapłana, który jak się okazuje przed wielu laty miał w naszej kaplicy mszę prymicyjną. Będzie można otrzymać materiały dotyczące życiorysu Ojca Warzechy.

Z racji sumy odpustowej pragnę bardzo serdecznie podziękować ks. Kan. Stanisławowi Czajce za sprawowanie tej uroczystej Eucharystii, przewodniczenie procesji oraz za głoszone dziś Słowo Boże. Bóg załać księże Stanisławie. Wyrazy wdzięczności kieruję pod adresem księży z dekanatu na ręce księdza Dziekana. Dziękuję Panu Wójtowi za Jego obecność.

Wielkie dzięki wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej mszy świętej oraz procesji, a więc Orkiestrze, Strażakom, Pocztom sztandarowym straży Pożarnej i Żeglugi Śródlądowej, Kołu Gospodyń, Paniom niosącym świece, niosącym feretrony, Scholi, dzieciom sypiącym kwiaty, które proszę, by zatrzymały się na moment przed kościołem. Dziękuję dzieciom w stroju komunijnych, Panu Organiście, Paniom sprzątającym i dekorującym kościół, Panu Kościelnemu, ministrantom, lektorom oraz Wam drodzy Parafianie i Waszym Gościom za udział w liturgii dzisiejszego święta. Bóg zapłać.

Dziś o godzinie 16:30 nieszpory.

Troskę o sprzątanie i wystrój naszej świątynie na najbliższy tydzień polecamy mieszkańcom ul Kjlejowej, lewa strona.