Przeżywamy piątą niedzielę Wielkanocną, dziś wspominamy św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika.

- w poniedziałek – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, początek nowenny przed Uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika,

- we wtorek - o godzinie 18.00 pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP połączone z procesją. Na procesje zapraszam Wszystkich, a szczególnie: niosących feretrony, poczty sztandarowe, Strażaków do niesienia baldachimu, dzieci do sypania kwiatów.

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godzinie18.00, w niedziele i święta o godzinie 16.30.

- w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, do chorych wyjedziemy o godzinie 9.00. Spowiedź z racji pierwszego piątku od godziny 16.30.

- w piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski, z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post, w piątek wypada pierwszy piątek miesiąca,

- w sobotę – pierwsza sobota miesiąca, po rannej mszy św. zmianka tajemnic różańcowych, w tym dniu wypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników.Msza św. za strażaków i ich rodziny w piątek o godzinie 10:00.

W sobotę o godzinie 10.00 spowiedź dla dzieci, które przystąpią do pierwszej komunii św., dla ich rodziców i chrzestnych.

- w przyszła niedzielę – na mszy św. o godzinie 10.00 uroczystość pierwszej Komunii św. Po raz pierwszy sakrament Eucharystii przyjmie 15 uczniów klasy drugiej.

Kończą się prace brukarskie i porządkowe w obejściu kościoła i plebanii, Dzisiejsza składka, jak również z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ten cel.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kolejowej – lewa strona.