Dziś w naszej parafii na mszy św. o godzinie 10.00 dzieci z klasy trzeciej będą obchodzić pierwszą rocznica przyjęcia pierwszej komunii św.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

- we wtorek - Święto Świętego Macieja, Apostoła,

- w czwartek -€“ Święto Świętego Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika,

- w przyszłą niedzielę -€“ Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca -€“ inwestycyjna. W ubiegłą niedzielę zebrano 3123 zł. Za złożone ofiary przyjmijcie serdeczne Bóg zapłać.

Trwają nabożeństwa majowe: w dni powszednie o godzinie 18, w niedzielę o godzinie 16.30.

Jak już wspominałem przed tygodniem; zakończono prace brukarskie na zapleczu kościoła i plebani. Za wykonanie tych prac „po kosztach” i w sposób sumienny i fachowy pragnę kolejny już raz podziękować Panu Janowi Kądziole i Jego firmie, panu Kościelnemu za zaangażowanie oraz Panu Stanisławowi Greli i Panu Stanisławowi Pieli za bezinteresowną pomoc przy porządkach wokół kościoła i plebanii Gdy chodzi o plany na przyszłość. Czeka nas usuniecie przecieku z dachu kościoła, malowanie fragmentu dachu pod wierzą, która ulega korozji, a na jesieni wymiana zewnętrznego okna (ostatniego z lewej patrząc od ołtarza) na nowe z podwójnymi szybami chroniącymi przed utratą ciepła. Wszystkie te prace planujemy wykonać własnym potencjałem. Ta ostatnia praca w ramach termoizolacji świątyni pochłonie około 15 tys. zł i na nią przede wszystkim będziemy się starali gromadzić zebrane fundusze. W intencji wszystkich wykonawców, jak i wspierających materialnie te dzieła oraz ich rodziny pragnę w przyszłą niedzielę na sumie odprawić mszę św., na którą serdecznie zapraszam.

Bóg zapłać za sprzątanie świątyni, w tym tygodniu prosimy mieszkańców: ulicy Kolejowej, prawa strona.

Ks. Proboszcz Bogusław Szewczyk