W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

- w środę -€“ wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

- w czwartek -€“ Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, po Mszy św. o godzinie 10.00 procesja Eucharystyczna. W związku z procesją bardzo proszę Panów Strażaków o zabezpieczenie trasy procesji.

W oktawie Bożego Ciała po mszach świętych procesja wokół kościoła, na którą Zapraszam Strażaków do niesienia baldachimu, dzieci do sypania Kwiatów, Panie ze świecami oraz niosących feretrony i sztandary.

- w piątek -€“ święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, zakończenie nabożeństw maryjnych procesją,

- w sobotę -€“ wspomnienie św. Justyna, męczennika, jest to również pierwsza sobota miesiąca. Po rannej mszy św. zmianka tajemnic różańcowych. Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

W ubiegłą niedzielę inwestycyjną zebrano 3123 zł. Za złożone ofiary przyjmijcie serdeczne Bóg zapłać.

Pragnę wyrazić wdzięczność Róży pod wezwaniem MB Królowej Polski, której zelatorką jest Pani Maria Wójcik za ofiarę na kościół.

Bóg zapłać za sprzątanie świątyni, w tym tygodniu prosimy mieszkańców ulicy Stolarskiej.

Ks. Proboszcz Bogusław Szewczyk