Ogłoszenia duszpasterskie; dziewiąta Niedziela zwykła; 2.06.2013r.

Przeżywamy dziewiątą niedzielę zwykłą, dziś pierwsza niedziela miesiąca, po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

- w poniedziałek - wspomnienie św. męczenników Karola Liangi i towarzyszy,

- w środę - wspomnienie św. Bonifacego, biskupa,

- w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z tej racji w tym dniu nie obowiązuje post.

Do chorych z racji pierwszego piątku miesiąca wyjedziemy o godzinie 9.00. Spowiedź od godziny 16.30.

- w sobotę - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, I oktawy, a więc strojącym ołtarze i trasę procesji, scholi, orkiestrze, Panom Strażakom,pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, paniom ze świecami, dzieciom sypiącym kwiaty.

Pragnę podziękować ojcom naszej parafii za dar w postaci puszki na Najświętszy Sakrament, msza św. w intencji ojców od pierwszego ołtarza zostanie odprawiona: 27 października o godzinie 17.00.

Bóg zapłać kieruję również pod adresem przygotowujących drugi ołtarz, dziękuję za ofiarę złożoną na kościół. W intencji matek naszej parafii zostanie odprawiona msza św. od drugiego ołtarza dnia: 17 listopada o godzinie 16.00.

Dziękuję Różom Różańcowym i przygotowującym czwarty ołtarz za ofiarę na kościół, msza św. w intencji Róż Różańcowych od czwartego ołtarza zostanie odprawiona: 20 października o godzinie 10.00.

Trwamy w oktawie Uroczystości Bożego Ciała, rozpoczęły się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie o godzinie 18.00, w niedzielę o 16.30.

W ubiegłą niedzielę zebrano do puszek na dokończenie budowy Centrum Jana Pawła II kwotę: 1510 zł. Za złożone ofiary przyjmijcie serdeczne Bóg zapłać.

12 czerwca na mszy św. o godzinie 18.00. Ks. bp Jan Szkodoń udzieli sakramentu bierzmowania naszym uczniom klasy trzeciej gimnazjum. Spotkanie z kandydatami dopuszczonymi do bierzmowania w sobotę po wieczornej mszy św.

Bóg zapłać za sprzątanie świątyni, w tym tygodniu prosimy mieszkańców ulicy Stolarskiej.