Przeżywamy siedemnastą niedziela zwykłą, dziś przypada wspomnienie św. Sarbeliusza, prezbitera.

W liturgii tego tygodnia:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Marty,

- w środę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

- w czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu z racji zbliżającego się pierwszego piątku miesiąca wyjedziemy do chorych od godziny 9.00. Spowiedź z racji odpustu od godziny 16.00.

- w piątek – parafialny odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej. Sumę odpustową odprawi i wygłosi słowo Boże na wszystkich mszach ks. Łukasz Nizio, wikariusz w parafii św. Józefa w Krakowie-Nowej Hucie. Wszyscy, którzy będą czcili ten dzień jako święto są zwolnieni z wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

- w sobotę – wypada pierwsza sobota miesiąca, po rannej mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

- w przyszła niedzielę – zewnętrzna Uroczystość Odpustowa. Sumie o godzinie 11.30 będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi na wszystkich mszach ks. Kan. Krzysztof Tekieli, notariusz naszej Kurii Metropolitalnej. W niedzielę, w dniu odpustu nieszpory o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszam na sumę i procesję: orkiestrę, strażaków do niesienia baldachimu, poczty sztandarowe, panie i panów do niesienia feretronów, Koło Gospodyń Wiejskich, panie ze świecami, Oazę Rodzin, dzieci do sypania kwiatów oraz Was, drodzy parafianie i Waszych gości.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować panu Janowi Misia za wymalowanie zalanych ścian obok konfesjonału i fragmentu przedsionka.

W ubiegłą niedzielę zebrano na składkę inwestycyjną kwotę 3169 zł, pracę przy oknie w kościele planujemy rozpocząć po 10 sierpnia. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać

W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy by zadbali mieszkańcy Kępy-Zarzecza.