Przeżywamy dwudziestą czwartą niedzielę zwykłą, dziś przypada wspomnienie NMP Bolesnej.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

 

- w poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,

- w środę - Święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, patrona Polski,

- w piątek - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasano i Towarzyszy W tym dniu wypada trzeci piątek miesiąca. Po wieczornej mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzi, po nabożeństwach spotkanie z uczniami klasy trzeciej gimnazjum w ramach przygotowań do bierzmowania.

- w sobotę - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, - w przyszłą niedzielę - wspomnienie bł. Bernardyny, Marii Jabłońskiej, dziewicy.

Wczoraj zakończono pracę związane z zamontowaniem w kościele nowego okna zewnętrznego z szybami zespolonymi. Za solidne i rzetelne wykonanie tych prac bez chęci zarobku dziękuje Panom: Marcinowi Żurkowi i Andrzejowi Szymuli oraz Jego pracownikom.

Dziękuje Panu Krzysztofowi Kons i Panu Kościelnemu za wykonanie prac elektrycznych związanych z montażem urządzeń sterujących uchylaniem okna.

W ubiegłą niedzielę zebrano na tą inwestycję kwotę 3245 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie świątyni, w tym tygodniu prosimy mieszkańców Nowej Wsi.

Ks. Proboszcz Bogusław Szewczyk