Przeżywamy trzydziestą pierwszą niedzielę zwykłą, dziś pierwsza niedziela miesiąca, po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

- w poniedziałek -€“ wspomnienie świętego Karola Boromeusza, biskupa,

- w sobotę -€“ święto; rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

- w przyszłą niedzielę -€“ wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża.

Od dziś obowiązuje nowy układ wypominków za zmarłych. Lista wywieszona jest w gablocie przed kościołem, jest również dostępna na stronie parafialnej. Gdyby na liście zmarłych dusz wypominanych pojawiły się jakieś błędy; proszę zgłosić się do zakrystii celem korekty.

Pragnę podziękować Orkiestrze za uświetnienie swoją grą mszy św. na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękuje Strażakom za kierowanie ruchem wokół cmentarza.

Pan Grabarz za moim pośrednictwem zwraca się z prośbą o to, abyście usuwając z grobów kwiaty i wieńce nie wrzucali ich do kontenera, a składali obok niego.

W piątek po wieczornej mszy św. spotkanie z młodzieżą i dziećmi w ramach tworzenia w naszej parafii ruchu Apostolstwa Młodych.

Bóg zapłać za sprzątanie świątyni, w tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Długiej.