Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Palmowa; 24.03.2013r.

Liturgią dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Zachęcam wszystkich parafian do zaangażowania się w religijne przeżywanie zbliżających się dni, a zwłaszcza Triduum Sacrum, które rozpocznie Msza Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

Program nabożeństw i adoracji na Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę wywieszony jest w gablocie, dostępny jest również na internetowej stronie parafialnej.


Bardzo serdecznie zapraszam na Rezurekcje w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 6.00: Poczty sztandarowe, Orkiestrę, Panie, Panów i młodzież do niesienia feretronów Oraz Strażaków do trzymania warty przy Grobie Pańskim.

Nieszporami w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 16.30 zakończymy przeżywanie Trzech Dni Świętych.

Ofiary składane w czasie adoracji Krzyża i przy Grobie Pańskim są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Ofiarami z drugiego dnia Świąt Wielkanocnych będziemy wspierać Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Od jutra przechodzimy na letni czas sprawowania Mszy Św.

W ubiegłą niedzielę zebrano na składkę kwotę: 3443 zł. Za ofiarność bardzo dziękuję.
W minionym tygodniu zakończyliśmy prace termoizolacyjne na stropie kościoła. Bardzo pragnę podziękować Panu Tomaszowi Szczerbikowi i jego pracownikom za wykonanie tych prac „po kosztach”. Dziękuję Panu Janowi Kądziole za darmowy transport i rozładunek materiałów. Wyrazy wdzięczności kieruje pod adresem Pana Stanisława Greli za podarowanie nam ponad 40-tu ton piasku. Dziękuję również naszemu Parafianinowi za duże rabaty przy zakupie materiałów. Bóg zapłać naszym strażakom za umycie obejścia kościoła.
O planach inwestycyjnych w naszej parafii poinformuję Was po świętach.

Bóg zapłać za sprzątanie świątyni, w tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Długiej.

Ks. Proboszcz Bogusław Szewczyk