Przeżywamy trzydziestą czwartą niedzielę zwykłą, dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, jest to zarazem ostatnia niedziela roku liturgicznego.

Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia Bożemu Sercu.

W liturgii tego tygodnia:

- dzisiaj – wspomnienie świętych męczenników: Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzysz,

- w sobotę – święto św. Andrzeja, Apostoła,

- w przyszła niedzielę – pierwsza niedziela adwentu i zarazem nowego roku kościelnego.

Roraty w niedziele o godzinie 8.00, w dni powszednie o godzinie 17.00. Zachęcam do uczestnictwa i religijnego przeżywania czasu adwentowego oczekiwania na przyjście Pana.

W przyszła niedzielę po mszy św. o godzinie 7.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Będzie je można dostać po każdej mszy św. w zakrystii. Ofiary, jakie raczycie złożyć z tej racji przeznaczymy na wynagrodzenie sumiennej pracy Panów: Organisty i Kościelnego.

W czasie adwentu będą do nabycia w zakrystii świece Caritas jako dzieło pomocy miłosiernej.

W ubiegłą niedzielę zebraliście na składkę inwestycyjną kwotę 3161 zł, za ofiarność składam serdeczne dzięki.

W nadchodzącym tygodniu o sprzątanie Kościoła prosimy mieszkańców ul. Lekarskiej.