Przeżywamy pierwszą niedzielę adwentu, a zarazem nowego roku liturgicznego.

Dzisiaj wypada pierwsza niedziela miesiąca, po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

W liturgii tego tygodnia:

- we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

- w piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, jest to pierwszy piątek miesiąca; do chorych wyjedziemy o godzinie 9.00, spowiedź wieczorem od godziny 16-tej,

- w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła, Jest to pierwsza sobota miesiąca, po rannej mszy św. zmianka tajemnic różańcowych,

- w przyszła niedzielę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę Panie z Zespołu Charytatywnego będą zbierać do puszek ofiary dla najbardziej potrzebujących Parafian.

Roraty w niedziele o godzinie 8.00, w dni powszednie o godzinie 17.00. Zachęcam do uczestnictwa i religijnego przeżywania czasu adwentowego oczekiwania na przyjście Pana.

Dzisiaj po mszach świętych święcimy opłatki na stół wigilijny. Będzie je można dostać po każdej mszy św. w zakrystii. Ofiary, jakie raczycie złożyć z tej racji przeznaczymy na wynagrodzenie posługi Panów: Organisty i Kościelnego.

W czasie adwentu są do nabycia w zakrystii świece Caritas jako dzieło pomocy bliźnim.

W nadchodzącym tygodniu o sprzątanie Kościoła prosimy mieszkańców ul. Lekarskiej.

Msza św. za ś.p. Józefa Srokosz od koleżanek i kolegów z rocznika zostanie odprawiona 16 lipca przyszłego roku.