Dziś przeżywamy 1. Niedzielę Adwentu, a zarazem nowego roku liturgicznego.

We wtorek święto św. Andrzeja, apostoła.

W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

Porządek i czystość naszej świątyni polecamy trosce mieszkańców ul. Kolejowej - lewa strona.

Roraty w niedzielę o godz. 8.00 w dni powszednie o godz. 17.00.

Dzisiaj po Mszach Świętych poświęcimy opłatki na stół wigilijny, będzie je można dostać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.

W czasie Adwentu są do nabycia w zakrystii świecie Caritas cena 10 zł.

Ze względu na dynamiczną sytuację związaną z rozwojem epidemii, postanowiłem, iż roraty będą w podobnej formie jak w ubiegłym roku. Nie mogę Was ani Waszych dzieci narażać na ewentualne zakażenie. W tych okolicznościach zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze. Jednocześnie zapraszam wszystkich chętnych do udziału, ale nie będę wyciągał żadnych konsekwencji wobec dzieci, które nie będą uczestniczyły w nabożeństwach. Zwracam się również z prośbą do wszystkich parafian, aby korzystać z sakramentu pokuty przed Mszami Świętymi rano i wieczorem, bo taki sposób spowoduje, iż ilość osób chętnych do spowiedzi rozłoży się w czasie, a nie będziemy robić wielkiego tłumu przed samymi świętami.

Od pierwszej niedzieli Adwentu będzie można uczestniczyć w internetowych rekolekcjach adwentowych Archidiecezji Krakowskiej. Nauki o budowaniu relacji do Boga, drugiego człowieka i samego siebie poprowadzą ks. Jacek Bernacik i ks. Michał Kania, a kolejne odcinki rozważań dostępne będą co niedzielę o godz. 20.00 na stronie internetowej, kanale YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy do włączenia się w taką formę przeżywania czasu adwentowego oczekiwania!Początek strony