Dziś przeżywamy oktawę Narodzenia Pańskiego święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.

W poniedziałek święto św. Jana apostoła i ewangelisty.

We wtorek święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W środę piąty dzień oktawy Narodzenia Pańskiego.

W czwartek szósty dzień oktawy Narodzenia Pańskiego.

W piątek siódmy dzień oktawy Narodzenia Pańskiego.

W sobotę Oktawa Narodzenia Pańskiego Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Porządek i czystość naszej świątyni polecamy trosce mieszkańców ul. Kolejowa - prawa strona.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej "po domach". W przyszłą niedzielę na dodatkową Mszę Świętą z błogosławieństwem Rodzin i Domów na Nowy Rok zapraszam na godz. 11.30 mieszkańców Kępy Zarzecze.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca, po porannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

 

DYSPENSA 

Ponieważ ostatni dzień roku 2021, siódmy dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego 31 grudnia, przypadający w piątek, będzie tradycyjnie obchodzony w sposób radosny, przy wspólnym posiłku i zabawie, zgodnie z przepisem kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam na ten dzień w Archidiecezji Krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia. 

Z zachowaniem pozostałych przepisów prawa. 

Arcybiskup Metropolita Krakowski 

Marek Jędraszewski


Początek strony