Dziś przeżywamy 10. Niedzielę zwykłą.

We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora kościoła.

W środę wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: “O Jezu najsłodszy”. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.

Porządek i czystość naszej świątyni polecamy trosce mieszkańców ul. Nowa Wieś.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania, kieruję do rodzin, które udostępniły swoje posesje na postawienie ołtarzy: Państwu Grażynie i Janowi Meresom, Danucie i Mirosławowi Cyganom Katarzynie i Krzysztofowi Kozubom, Alicji i Markowi Koziołom  wszystkim, którzy przygotowali przepiękne ołtarze: Matkom, Ojcom, Pannom i Kawalerom oraz Różom Różańcowym. Dziękuję również Panom i Paniom niosącym feretrony, pocztom sztandarowym, orkiestrze, Paniom ze świecami, strażakom, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej.