Przeżywamy trzydziestą niedzielę zwykłą, Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła zwykła.

- we wtorek – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,

- w sobotę – Uroczystość Wszystkich Świętych,

- w przyszłą niedzielę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Wierni, którzy nawiedzą kościół w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić: Ojcze nasz, Zdrowaś Mario i Wierzę oraz przyjąć Komunię świętą i pomodlić się według intencji Ojca Świętego. Odpust zupełny można zyskać także w kolejne dni do 8 listopada włącznie na tych samych warunkach jeśli nawiedzimy cmentarz i pomodlimy się choćby w myślach za zmarłych.

Z racji na możliwości zyskania odpustów, jak i zbliżającego się pierwszego piątku miesiąca w najbliższy piątek od godziny 16.30 będzie możliwość spowiedzi świętej. Będzie spowiadało dwóch kapłanów.

W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie wieczornej mszy świętej, msza św. na cmentarzu o godzinie 14.00.

Przez cały miesiąc listopad 15 minut przed mszą świętą oprócz niedziel będziemy modlić się za zmarłych, proszę wszystkich pragnących się wyspowiadać, aby mieli to na uwadze i wcześniej przyszli do świątyni.

Od przyszłej niedzieli przejdziemy na zimowy system odprawiania nabożeństw: msze w dni powszednie o godzinie 17.00, w niedziele i święta wieczorna msza św. o godzinie 16.00. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.00, bezpośrednio po nich wieczorna Eucharystia. W niedziele Różaniec o godzinie 16.30.

Troskę o sprzątanie i wystrój naszej świątyni na najbliższy tydzień polecamy mieszkańcom Kępy.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na składkę inwestycyjną kwotę 3243 zł, za ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać.

W dniu wczorajszym sfinalizowaliśmy prace związane z oświetleniem naszej świątyni, dziękuję wszystkim Parafianom, którzy przyczynili się do wykonania tych prac. Na ten cel przeznaczymy składkę z przyszłej niedzieli.

Na internetowej stronie naszej parafii zamieszczona jest lista dusz wypominanych wpisanych do soboty włącznie, zostanie ona ostatecznie zaktualizowana i wywieszona także w gablocie przed kościołem w Dzień Zaduszny. W wypadku błędów czy braków bardzo proszę podejść do zakrystii po nabożeństwie celem korekty.

W ubiegłą niedzielę w świątyniach całego kraju liczono liczbę wiernych biorących udział w Eucharystii oraz przyjmujących Komunię Świętą. Wyniki w naszej parafii nie napawają optymizmem i skłonić powinny mnie, jako duszpasterza oraz Was, jako wiernych do refleksji i zrobienia rachunku sumienia z naszej pobożności. Wyniki w porównaniu z zeszłym rokiem są następujące: uczestniczący we mszy świętej: w 2013 roku: 755 osób, obecnie: 672,liczba przyjętych komunii świętych wzrosła z 201 w zeszłym roku do 213 przy obecnym liczeniu.