Przeżywamy czwartą niedzielę okresu zwykłego, dziś pierwsza niedziela miesiąca,

Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

- w poniedziałek – Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej, jest to XIX Dzień Życia Konsekrowanego.

Składka z jutrzejszej uroczystości zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne,

- w czwartek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

- w piątek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, jest to pierwszy piątek miesiąca; do chorych wyjedziemy o godzinie 9.00, spowiedź po południu od godziny 15.30,

- w sobotę – pierwsza sobota miesiąca, po rannej mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

Pragnę przypomnieć, że jutro mija termin składania do skarbonki z tyłu kościoła deklaracji dotyczących przyjęcia młodych ludzi z racji Światowych Dni Młodzieży, które będą miały miejsce w Krakowie.

Dzisiaj po każdej mszy planujemy kilku minutową prezentacje Światowych Dni Młodzieży.

Również dzisiaj po wieczornej mszy św. zapraszam do salki wszystkich chętnych celem omówienia działań duszpasterskich na czas zbliżającego się wielkiego postu.

Dziękuję za sprzątanie i wystrój kościoła, O sprzątanie świątyni prosimy w tym tygodniu mieszkańców ulicy Krakowskiej, prawej strony.

Pogrzeb ś.p. Stanisława Folgi odbędzie się w poniedziałek o godzinie 15.00, to z racji moich zajęć w szkole. Z tego powodu ulegnie w poniedziałek przesunięciu wieczorna msza św. z godziny 17-tej na 18-tą.