Przeżywamy piątą niedzielę wielkiego postu.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Od jutra przechodzimy na letni terminarz sprawowania nabożeństw; msza św. w niedzielę wieczorem o godzinie 17.00, w dni powszednie nabożeństwo wieczorne o godzinie 18.00.

- w środę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego,

- w czwartek – rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, poprowadzi je w tym roku Ojciec Sławomir Zieliński, Franciszkanin, pracujący na Ukrainie. Ofiary, które będą zbierane na rekolekcjach zostaną przekazane księdzu rekolekcjoniście. Plan nauk rekolekcyjnych można zabrać ze stolika obok skarbonki oraz jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcam wszystkich do skorzystania z tej okazji pogłębienia wiary.

W Sali pod kościołem trwa zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Ukrainie w parafiach: Strzelczyska i Krysowice, gdzie duszpasterzują księża: Mieczysław i Paweł. Jałmużna wielkopostna, którą można składać do skarbonki przeznaczona jest w tym roku na potrzeby misji.

W najbliższym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ul. Kolejowej, lewej strony.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na potrzeby kościoła kwotę 3124 zł, za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj na nabożeństwie gorzkich żali będziemy zbierać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu nabożeństwa drogi krzyżowej ulicami naszej miejscowości. Wyrazy wdzięczności kieruję pod adresem Pani Eweliny Szymańskiej, Wolontariuszy Wygrajmy Razem, strażaków scholi, Młodzieży czytającej rozważania,niosących tabiczki ze stacjami i pochodnie, ministrantów, lektorów, Panów: Organisty i Kościelnego, panów którzy przywieźli i odwieźli krzyż. Wykonawców i ofiarodwców tabliczek ze stacjami i pochodni, które zostaną w naszej parafii. Dziękuje za tak liczny udział w tej manifestacji naszej wiary w Zbawczą Mękę Pana Jezusa.

Zakończyliśmy remont korytarza na plebanii; za wykonanie tych prac dziękuję Panom: Zbigniewowi Kutermakowi i jego współpracownikowi, Krzysztofowi Konsowi, Bogusławowi Skwarczyńskiemu, Panu Kościelnemu oraz pracownikowi firmy budowlanej Pana Andrzeja Szymuli.

Wójt gminy Spytkowice zaprasza na mecz pomiędzy Oldboyami Reprezentacji Polski w footsalu a drużyną oldboyów Hat-trick Łączany-Spytkowice. Mecz odbędzie się o godzinie 18.30 na Sali sportowej w Spytkowicach. Sportowcy zapraszają do kibicowania.