W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

- jutro – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła,

- w piątek – święto Św. Tomasza, Apostoła, w tym dniu wypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź wieczorem od godziny 16.30. W tym miesiącu do chorych pojedziemy w ostatni piątek lipca, przed odpustem,

- w sobotę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie, w tym dniu wypada pierwsza sobota miesiąca, po rannej mszy zmianka tajemnic różańcowych.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w poniedziałek i we wtorek o godzinie 18-tej.

Zakończyliśmy prace związane z malowaniem i konserwacją blachy na dachu kościoła.

Dziś przed kościołem zbierane są ofiary jako pomoc dla Pani Pauliny Tomskiej z parafii w Spytkowicach . Jest ona skazana na kosztowne leczenie komórkami macierzystymi w Bangkoku, które może jej przywrócić wzrok i fizyczną sprawność. Koszt tego zabiegu to około 100 tysięcy złotych.

O sprzątanie i wystrój świątyni prosimy w najbliższym tygodniu mieszkańców Kępy.

W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.