Przeżywamy trzydziestą niedzielę zwykłą, rocznicę poświęcenia Kościoła Własnego.

W liturgii tego tygodnia:

 

- w poniedziałek – Święto świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza,

- w czwartek – z racji zbliżającego się pierwszego piątku spowiedź od godziny 16.30. Do chorych wyjedziemy o godzinie 9.00.

- w piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w świątyni o godzinie 8.00 i 10.00. O godzinie 14.00 spotkamy się na cmentarzu, gdzie odprawimy procesję z modlitwą za zmarłych, a po niej na mszy św. Panu Bogu Miłosiernemu polecać będziemy zmarłych parafian. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post. Przypominam, że wierni, którzy nawiedzą kościół 1 i 2 listopada; mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić w intencjach Ojca Świętego modlitwy: „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i „Wierzę”, być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć komunię świętą za zmarłych.

W dniach od 1 do 8 listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych oraz spełnią wyżej wymienione warunki, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyścu cierpiące.

- w sobotę – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli dzień zaduszny. Msze św. o godzinie: 7.00, 8.00 i 17.00.

Od 2 listopada przechodzimy na zimowy rozkład odprawiania mszy wieczornych w dni powszednie i w niedziele.

W ubiegłą niedziele zebrano na składkę inwestycyjną kwotę 3203 zł. Za złożone ofiary serdecznie dziękuje.

W nadchodzącym tygodniu o sprzątanie Kościoła prosimy mieszkańców ulicy Krakowskiej, prawa strona.  

Ks. Proboszcz Bogusław Szewczyk