Przeżywamy środę popielcową, w Kościele katolickim rozpoczyna się wielki post, czas pokuty i nawrócenia. Dzisiaj obowiązuje post ścisły.

W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca, do chorych wyjedziemy o godzinie 9.00, spowiedź wieczorem od godziny 16.00.

Nabożeństwa wielkopostne:

- droga krzyżowa: w piątki o godzinie 17.00, oraz w niedzielę po mszy świętej o godzinie 10.00,

- gorzkie żale – w niedzielę o godzinie 15.00.

W najbliższą niedzielę wypada pierwsza niedziela postu, po drodze krzyżowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do gorzkich żali w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego, w czasie której będziemy przepraszać za grzech karnawału i prosić o dobre przeżycie wielkiego postu.

Jałmużna wielkopostna, którą będzie można złożyć do skarbonki z tyłu Kościoła będzie w tym roku przeznaczona na misje.

W zakrystii do nabycia są baranki Caritas jako pomoc najbardziej potrzebującym.