Przeżywamy trzecią niedzielę adwentu, zwaną Gaudete, dziś przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

- w czwartek – dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii:

Plan spowiedzi:

8.30 – 10.00 - spowiedź

10.00 – 10.30 - przerwa

10.30 – 12.00 - spowiedź

14.30 – 16.00 - spowiedź

16.00 – 16.30 - przerwa

16.30 – 18.00 - spowiedź

- w piątek – wypada trzeci piątek miesiąca, po wieczornej mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W czasie adwentu roraty w niedzielę o godzinie 8.00, w dni powszednie o godzinie 17.00. Ze względu na spowiedzi w parafiach dekanatu i u nas ulegną przesunięciu w najbliższym tygodniu wieczorne msze święte w środę, czwartek i w sobotę z godziny 17-tej na 18-tą.

Można nabywać w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Ofiary, które raczycie złożyć z tej racji będą przeznaczone na wynagrodzenie pracy Panów: Kościelnego i Organisty.

Również Caritas rozprowadza świece adwentowe. W tym roku nabywając taką świecę wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Troskę o sprzątanie i wystrój naszej świątyni na najbliższy tydzień polecamy mieszkańcom Nowej Wsi.

W ubiegłą niedzielę Panie z Zespołu Charytatywnego zebrały ofiarę do puszek na wsparcie najbardziej potrzebujących Parafian w kwocie 2020 zł. Za ofiarność serdecznie dziękuję.

W piątek po wieczornym nabożeństwie w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii świętej.