Przeżywamy czwartą niedzielę adwentu, dziś przypada wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła.

Do chorych z racji świąt z posługą sakramentalną pojedziemy w wigilie rano od godziny 9.00.

- w środę - ostatnie roraty o godzinie 7.00, wieczorem – wieczerza wigilijna. Zachęcam do religijnego przeżywania tego czasu wigilii i świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów; jak dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólny śpiew kolęd.

- w czwartek - Uroczystość Bożego Narodzenia.

Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. O godzinie 15.30 – nieszpory,

- w piątek – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika, składka z tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu im św. Jana Pawła II w Krakowie,

- w sobotę – Święto Św. Jana Ewangelisty i Apostoła

W poniedziałek i we wtorek roraty, o godzinie 17.00.

Można jeszcze nabywać w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Ofiary, które raczycie złożyć z tej racji będą przeznaczone na wynagrodzenie posługi Panów: Kościelnego i Organisty

Zostały nam jeszcze świece adwentowe. W tym roku nabywając taką świecę wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Troskę o sprzątanie i wystrój naszej świątyni na najbliższy tydzień polecamy mieszkańcom Nowej Wsi.

W prezbiterium mamy światło z Betlejem; można je zabrać do domów na stuł wigilijny do środy włącznie. Proszę zabrać odpowiedni znicz do przeniesienia świętego ognia z miejsca narodzin Pana Jezusa.

Ksiądz Proboszcz Bogusław Szewczyk