Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

- w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystus czyli Boże Ciało, Po mszy św. o godzinie 10.00, procesja Eucharystyczna. W związku z procesją bardzo proszę Panów Strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. Zapraszam Orkiestrę. W oktawie Bożego Ciała o godzinie 18.00 przed mszami świętymi procesja wokół kościoła, na którą zapraszam Strażaków do niesienia baldachimu, dzieci do sypania kwiatów, Panie ze świecami oraz niosących feretrony i sztandary.

Plan organizacji ołtarzy na procesji w Boże Ciało:

I ołtarz – ojcowie,

II ołtarz – matki,

III ołtarz – panny i kawalerowie,

IV ołtarz – Róże różańcowe,

- w piątek – trzeci piątek miesiąca, po mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

- w sobotę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie o godzinie 18.00, w niedzielę i święta o godzinie 16.30. Zachęcamy do licznego udziału.

Troskę o sprzątanie i wystrój naszej świątyni na najbliższy tydzień polecamy mieszkańcom ul. Krakowskiej, prawa strona.

Rozpoczęliśmy prace związane z konserwacją i malowaniem południowej części dachu na kościele oraz sygnaturki. Planowany koszt wykonania tych prac to sześć tysięcy złotych. Na ten cel proszę, abyście raczyli przeznaczyć dzisiejszą składkę inwestycyjną oraz składkę z Bożego Ciała i przyszłej niedzieli.

W sobotę o godzinie 9.00 spowiedź kandydatów do bierzmowania i ich bliskich. Również w sobotę o godzinie 17.00, przed wieczornym nabożeństwem próba w kościele związana ze zbliżającym się bierzmowaniem

Ks.Proboszcz Bogusław Szewczyk