Dziś w naszej parafii uroczystość -€“ na Mszy św. o godzinie 10.00 po raz pierwszy do Komunii św. przystąpi 15 dzieci z klasy drugiej.

 

Dzisiaj przypada także wspomnienie św. Jana Kazimierczyka, prezbitera.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

- w poniedziałek - Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba,

- w środę €- Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika,

- w przyszłą niedzielę - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 

Trwają nabożeństwa majowe: w dni powszednie o godzinie 18, w niedzielę o godzinie 16.30. Zachęcam do udziału w nich zwłaszcza młodzież gimnazjalną, w związku z tym zwracam się z prośbą do Was -€“ drodzy Rodzice, abyście przypominali młodym o tym pięknym nabożeństwie Maryjnym.

 

W minionym tygodniu zakończono prace brukarskie na zapleczu kościoła i plebani, inwestycje tą podsumuje z racji na dzisiejsze święto pierwszej komunii św. w przyszłą niedzielę, poinformuję również o planach inwestycyjnych na przyszłość. W ubiegłą niedzielę zebrano na ten cel kwotę 2854 zł, dzisiejszą składkę przeznaczymy również na pokrycie tego przedsięwzięcia.

 

We wtorek po wieczornych nabożeństwach w salce pod kościołem spotkanie z młodzieżą, która pragnie zapisać się na wyjazd na tygodniowe rekolekcje wakacyjne w ramach Ruchu Apostolstwa Młodych naszej archidiecezji.

 

Bóg zapłać za sprzątanie świątyni, w tym tygodniu prosimy mieszkańców: ulicy Kolejowej, lewa strona.

 

Ks. Proboszcz Bogusław Szewczyk